Przejdź do treści
Porady dla rodziców

Niania na wakacje: luksus czy pragmatyzm?

Zbliżające się wakacje dla wielu rodziców wiążą się z dylematem, jak zapewnić dzieciom właściwą opiekę, by móc się skoncentrować na pracy, a także mieć przestrzeń na własny odpoczynek. Odpowiedzią jest często zatrudnienie niani na okres wakacji. Choć może się to wydawać luksusem często niania na wakacje jest praktycznym a nawet niezbędnym rozwiązaniem. W jakich sytuacjach niania na wakacje to idealne rozwiązanie?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

„Ta kandydatka po prostu nie pasuje” – co robić, gdy rodzic odrzuca kandydatkę na nianię bez wyraźnego powodu?

Rekrutacja opiekunek dziecięcych wymaga nie tylko umiejętności rekrutacji i selekcji, ale też wrażliwości i empatii w kontakcie z rodzicami, poszukującymi niani. Zdarza się, że rodzic odrzuca rekomendowaną kandydatkę z powodów, które wydają się nieracjonalne lub nieuzasadnione. Co robić, gdy rodzic odrzuca kandydatkę na nianię bez wyraźnego powodu?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Zna angielski, ma prawo jazdy, jest elastyczna czasowo – oto ceniony profil niani dla dzieci w wieku szkolnym.

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie rodzice poszukują niani, która nie tylko zadba o bezpieczeństwo ich dzieci, ale też sprosta wymaganiom związanym z ich rozwojem. Niania, która zna język angielski, posiada prawo jazdy i jest elastyczna czasowo, staje się coraz częściej poszukiwana przez rodziców dzieci w wieku szkolnym.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Czego się dowiesz o niani z kwestionariusza psychologicznego?

Jeśli jako rodzic powierzasz opiekę nad dzieckiem żłobkowi, klubowi malucha lub coraz bardziej popularnej bliskościowej wiosce to ufasz, że ktoś zweryfikował przygotowanie pracujących tam opiekunów. Rekrutacja do placówki obejmuje nie tylko rozmowę, ale często także badanie predyspozycji i osobowości.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Czy „babciowe” zmotywuje mamy do powrotu?

Z zapowiedzi resortu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że program „Aktywny rodzic”, czyli finansowe wsparcie kobiet, które wracają na rynek pracy po urodzeniu dziecka, ma ruszyć jeszcze w tym roku. Czy „babciowe” zmotywuje mamy do powrotu do pracy? Co to jest to tzw. „babciowe”? Potoczna nazwa programu to „babciowe” i wywodzi się z intencji mobilizacji kobiet do szybszego

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla niań

Niania z zamieszkaniem: co zyskuje a co traci niania?

Zatrudnienie niani z zamieszkaniem bywa opcją najlepiej dostosowaną do trybu życia rodziny. To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy dla obu stron. Ostatnio pisałam o perspektywie rodziny, a ten artykuł przybliży perspektywę niani. Co zyskuje i co traci niania wybierając pracę z zamieszkaniem?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Bez kategorii

Jakie są korzyści z zatrudnienia anglojęzycznej niani?

W Polsce jest dostępnych wiele anglojęzycznych niań, które przyjeżdżają do Polski Zimbabwe, Rwandy, Indonezji i Filipin. Pracę niani w Polsce godzą często ze studiami online lub zaocznymi. Szanują pracę i podchodzą do niej z zaangażowaniem. Posiadają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz autentyczną pasję do pracy z dziećmi. Niejednokrotnie przewyższają pod tym względem wiele polskich niań. Są po studiach psychologicznych, pedagogicznych oraz

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Traktuj nianię tak, jak chcesz by ciebie traktowano w pracy.

Każdy, kto pracuje w mniejszej lub większej firmie rozumie, jak ważna jest motywacja, przekazywanie informacji zwrotnej oraz dbałość o zaangażowanie pracowników. Ale w życiu prywatnym, gdy zatrudniamy nianię często zapominamy, że to także relacja pracodawca – pracownik. Dobra praktyka: traktuj nianię tak, jak chcesz by ciebie traktowano w pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Zazdrość o relację dziecka z nianią. Jak sobie z tym radzić?

Kiedy powierzasz dziecko pod opiekę niani na początku cieszysz się każdym dniem bez płaczu przy Twoim wyjściu z domu. Potem zdarza się, że dziecko w ogóle nie zauważa Twojego wyjścia lub płacze, gdy żegna się z nianią. Czy zdarza Ci się wtedy poczuć zazdrość o relację dziecka z nianią?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Wykwalifikowane opiekunki wolą pracę w prywatnej rodzinie od żłobka?

W ostatnich latach zauważalna jest zmiana na rynku usług opieki nad dziećmi w Polsce. Opiekunki, które ukończyły studia na kierunkach takich jak pedagogika specjalna, przedszkolna i wczesnoszkolna, coraz częściej są gotowe odejść ze żłobka czy przedszkola (zwłaszcza tych publicznych). Atrakcyjną alternatywę widzą w pracy opiekunki w prywatnej rodzinie.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Czym jest etyka zawodowa w pracy niani?

Niania odgrywa istotną rolę w życiu rodziny, dlatego ważne jest by kierowała się w pracy odpowiednimi wartościami i rozumiała wymiar etyczny swojej roli. Czym jest etyka zawodowa w pracy niani?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?

Tylko raz od rodziców szukających niani usłyszałam, że chętniej zatrudnią mężczyznę niż kobietę. Jestem przeciwna stereotypom płciowym w zatrudnieniu. Mężczyźni mogą być doskonałymi opiekunami, a czasem lepiej niż kobieta pasować do potrzeb rodziny. Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?

CZYTAJ WIĘCEJ »
rozwój społeczny dziecka
Edukacja i rozwój dziecka

Jak zadbać o rozwój społeczny dziecka, które zostaje w domu z nianią?

Wiele rodziców obawia się, że pozostawienie dziecka w domu z nianią może wpłynąć negatywnie na rozwój jego umiejętności społecznych. Nie ma wątpliwości, że pobyt dziecka w żłobku lub przedszkolu daje wiele korzyści w zakresie rozwoju umiejętności społecznych. Jak zadbać o rozwój społeczny dziecka, które zostaje w domu z nianią? Zatrudnienie niani nie oznacza, że rozwój społeczny dziecka zostanie zaniedbany.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla niań

Ile zarabia niania w Polsce?

Wg opublikowanego w tym roku ogólnopolskiego badania wynagrodzeń firmy Sedlak&Sedlak średnie miesięczne wynagrodzenie niani w Polsce wynosi 3 570 zł brutto, czyli 21 zł brutto/h.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Jakie są konsekwencje wyboru niewłaściwej niani?

Wybór odpowiedniej niani dla swojego dziecka to jedno z trudniejszych zadań rodziców. Niestety, niewłaściwy wybór opiekunki może prowadzić do poważnych konsekwencji zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. W tym artykule przyjrzymy się temu jakie są konsekwencje wyboru niewłaściwej niani.

CZYTAJ WIĘCEJ »
2023_04_06_Tatiana + Wojciech_0150_web

O autorce bloga:

Jestem psychologiem, pasjonatką odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. W ciągu ponad 20 lat pracy w międzynarodowych korporacjach z sukcesem dopasowałam ponad 1000 osób do różnorodnych stanowisk i zespołów. Pozytywne efekty w rekrutacjach osiągam dzięki połączeniu doświadczenia, profesjonalnych narzędzi oraz intuicji.

Kategorie:

Już jest nowy e-book dla rodziców!
„7 kroków do wyboru najlepszej niani dla twojego dziecka. Praktyczny przewodnik dla rodziców”
Chcesz pobrać bezpłatnie pierwszy rozdział i przekonać się ile praktycznych wskazówek i narzędzi możesz zyskać?
Zapisz się do newslettera!

Logowanie

E-mail *
Hasło *

Chcę porozmawiać o szczegółach oferty

Już niebawem uruchomimy wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie Dobrana Niania.
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie strony?
Zapisz się do newslettera!

Resetowanie hasła

Please select form to show

Logowanie