Przejdź do treści
Porady dla niań

Niania z zamieszkaniem: co zyskuje a co traci niania?

Zatrudnienie niani z zamieszkaniem bywa opcją najlepiej dostosowaną do trybu życia rodziny. To rozwiązanie ma swoje plusy i minusy dla obu stron. Ostatnio pisałam o perspektywie rodziny, a ten artykuł przybliży perspektywę niani. Co zyskuje i co traci niania wybierając pracę z zamieszkaniem?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Bez kategorii

Jakie są korzyści z zatrudnienia anglojęzycznej niani?

W Polsce jest dostępnych wiele anglojęzycznych niań, które przyjeżdżają do Polski Zimbabwe, Rwandy, Indonezji i Filipin. Pracę niani w Polsce godzą często ze studiami online lub zaocznymi. Szanują pracę i podchodzą do niej z zaangażowaniem. Posiadają odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz autentyczną pasję do pracy z dziećmi. Niejednokrotnie przewyższają pod tym względem wiele polskich niań. Są po studiach psychologicznych, pedagogicznych oraz

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Traktuj nianię tak, jak chcesz by ciebie traktowano w pracy.

Każdy, kto pracuje w mniejszej lub większej firmie rozumie, jak ważna jest motywacja, przekazywanie informacji zwrotnej oraz dbałość o zaangażowanie pracowników. Ale w życiu prywatnym, gdy zatrudniamy nianię często zapominamy, że to także relacja pracodawca – pracownik. Dobra praktyka: traktuj nianię tak, jak chcesz by ciebie traktowano w pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Zazdrość o relację dziecka z nianią. Jak sobie z tym radzić?

Kiedy powierzasz dziecko pod opiekę niani na początku cieszysz się każdym dniem bez płaczu przy Twoim wyjściu z domu. Potem zdarza się, że dziecko w ogóle nie zauważa Twojego wyjścia lub płacze, gdy żegna się z nianią. Czy zdarza Ci się wtedy poczuć zazdrość o relację dziecka z nianią?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Wykwalifikowane opiekunki wolą pracę w prywatnej rodzinie od żłobka?

W ostatnich latach zauważalna jest zmiana na rynku usług opieki nad dziećmi w Polsce. Opiekunki, które ukończyły studia na kierunkach takich jak pedagogika specjalna, przedszkolna i wczesnoszkolna, coraz częściej są gotowe odejść ze żłobka czy przedszkola (zwłaszcza tych publicznych). Atrakcyjną alternatywę widzą w pracy opiekunki w prywatnej rodzinie.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Czym jest etyka zawodowa w pracy niani?

Niania odgrywa istotną rolę w życiu rodziny, dlatego ważne jest by kierowała się w pracy odpowiednimi wartościami i rozumiała wymiar etyczny swojej roli. Czym jest etyka zawodowa w pracy niani?

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla rodziców

Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?

Tylko raz od rodziców szukających niani usłyszałam, że chętniej zatrudnią mężczyznę niż kobietę. Jestem przeciwna stereotypom płciowym w zatrudnieniu. Mężczyźni mogą być doskonałymi opiekunami, a czasem lepiej niż kobieta pasować do potrzeb rodziny. Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?

CZYTAJ WIĘCEJ »
rozwój społeczny dziecka
Edukacja i rozwój dziecka

Jak zadbać o rozwój społeczny dziecka, które zostaje w domu z nianią?

Wiele rodziców obawia się, że pozostawienie dziecka w domu z nianią może wpłynąć negatywnie na rozwój jego umiejętności społecznych. Nie ma wątpliwości, że pobyt dziecka w żłobku lub przedszkolu daje wiele korzyści w zakresie rozwoju umiejętności społecznych. Jak zadbać o rozwój społeczny dziecka, które zostaje w domu z nianią? Zatrudnienie niani nie oznacza, że rozwój społeczny dziecka zostanie zaniedbany.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Porady dla niań

Ile zarabia niania w Polsce?

Wg opublikowanego w tym roku ogólnopolskiego badania wynagrodzeń firmy Sedlak&Sedlak średnie miesięczne wynagrodzenie niani w Polsce wynosi 3 570 zł brutto, czyli 21 zł brutto/h.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Dobrana Niania poleca

Szczoteczka IONICKISS KIDS – sama myje zęby dziecka!

Dopóki sama myjesz dziecku pierwsze ząbki kontrolujesz procesu czyszczenia. Gdy dziecko przejmuje to zadanie zaczynają się schody: myje niedokładnie, nieprawidłowo, połyka pastę. A teraz wyobraź sobie szczoteczkę, która jak magnes przyciąga i usuwa płytkę nazębną z jamy ustnej Twojego dziecka! Tak działa technologia jonowa w szczoteczkach IONICKISS Kids.

CZYTAJ WIĘCEJ »
2023_04_06_Tatiana + Wojciech_0150_web

O autorce bloga:

Jestem psychologiem, pasjonatką odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. W ciągu ponad 20 lat pracy w międzynarodowych korporacjach z sukcesem dopasowałam ponad 1000 osób do różnorodnych stanowisk i zespołów. Pozytywne efekty w rekrutacjach osiągam dzięki połączeniu doświadczenia, profesjonalnych narzędzi oraz intuicji.

Kategorie:

Już niebawem ruszy sprzedaż e-booka:
„Jak wybrać odpowiednią nianię dla dziecka
– autorska metoda Dobrana Niania w 7 krokach”
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie sprzedaży?
Zapisz się do newslettera!

Logowanie

E-mail *
Hasło *

Chcę porozmawiać o szczegółach oferty

Już niebawem uruchomimy wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie Dobrana Niania.
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie strony?
Zapisz się do newslettera!

Resetowanie hasła

Please select form to show

Logowanie