Przejdź do treści

Szukasz niani? Zacznij od określenia potrzeb rodziny

Szukasz niani? Zacznij od określenia potrzeb rodziny

Wybór odpowiedniej niani ma ogromny wpływ na Wasz spokój, jako rodziców. A sukces w rekrutacji niani, jak w każdej innej rekrutacji, zależy od właściwego określenia potrzeb rodziny i profilu niani. Dlaczego? Bo niania niani nie równa i Twoja rodzina nie jest taka jak każda inna.

Dlaczego warto zacząć od rzetelnego określenia potrzeb rodziny i profilu niani?

Współpraca oparta na zrozumieniu.

Zdefiniowanie potrzeb rodziny i profilu niani pozwala na zbudowanie zrozumienia między stronami. Gdy rodzice jasno określą swoje wymagania, a niania je zrozumie, komunikacja staje się klarowna. Obie strony wiedzą, czego mogą się po drugiej stronie spodziewać.

Dopasowanie umiejętności, doświadczenia i wartości.

Każda niania ma swoje unikalne umiejętności, doświadczenie oraz wartości, którymi kieruje się w opiece nad dziećmi.  Niektórzy rodzice mogą potrzebować niani z przygotowaniem pedagogicznym. Inni z doświadczeniem w opiece nad dziećmi o szczególnych potrzebach lub w opiece nad bliźniętami. Jeszcze inni po prostu osoby, która prowadzi aktywny tryb życia i dzięki temu nadąży za żywym maluchem. Określenie potrzeb rodziny i profilu niani pozwoli Wam skupić się na poszukiwaniach osób, które posiadają odpowiednie umiejętności i wpasują się w Wasz styl życia i podejście do wychowania.

Bezpieczeństwo i zaufanie.

Znalezienie odpowiedniej niani to także budowanie zaufania, które pozwoli Wam spokojnie oddać dzieci w ręce opiekunki. Definiując swoje wymagania, skupcie się na aspektach, które dla Was są najważniejsze, takich jak wykształcenie, certyfikaty, referencje czy przeszłość zawodowa niani. Weryfikując te aspekty eliminujecie ryzyko wyboru niewłaściwej osoby.

Zrozumienie specyfiki pracy z dziećmi.

Każde dziecko jest unikalne i jego potrzeby również. Określając oczekiwania wobec niani ustalcie, jakie umiejętności czy cechy osobowości powinna posiadać opiekunka, aby skutecznie zadbać o Wasze dzieci. To pozwoli uniknąć sytuacji, w których niania nie jest w stanie sprostać wymaganiom związanym z charakterem czy specyficznymi potrzebami Waszych dzieci.

Zoptymalizowanie procesu rekrutacji.

Etap określenia potrzeb rodziny i profilu niani pozwoli Wam zoptymalizować proces rekrutacji. Publikując ogłoszenie rekrutacyjne, które precyzyjnie opisuje wymagania, ograniczycie liczbę zgłoszeń niepasujących kandydatów. Dzięki temu zaoszczędzicie czas i wysiłek, które musielibyście poświęcić na przeglądanie nieodpowiednich aplikacji.

Każda rodzina jest inna, a potrzeby dzieci i oczekiwania rodziców mogą się znacznie różnić. Dlatego dzięki etapowi określenia potrzeb rodziny i profilu niani możecie uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości oraz zaoszczędzić czas i wysiłek na bezowocne spotkania.

W agencji Dobrana Niania poświęcamy odpowiednio dużo czasu na ten pierwszy, kluczowy etap rekrutacji. Przeprowadzamy szczegółowy wywiad z rodziną dotyczący: stylu życia, stosowanych metod wychowawczych, wartości, przekonań, charakterystyki dziecka, rytmu dnia, indywidualnych potrzeb dotyczących opieki  oraz kwestii formalnych dotyczących współpracy. To ponad 20 pytań, dzięki którym tworzymy profil niani, która będzie idealnie odpowiadać na indywidualne potrzeby rodziny i dziecka. Dzięki temu obie strony mają szansę czuć, że po prostu jest im „po drodze” albo innymi słowy „mają flow” 😉.

Więcej o metodzie Dobrania Niania czytaj TUTAJ.

Udostępnij artykuł

Tatiana Matwijów

Tatiana Matwijów

Jestem psychologiem, pasjonatką odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. W ciągu ponad 20 lat pracy w międzynarodowych korporacjach z sukcesem dopasowałam ponad 1000 osób do różnorodnych stanowisk i zespołów. Pozytywne efekty w rekrutacjach osiągam dzięki połączeniu doświadczenia, profesjonalnych narzędzi oraz intuicji.

Już jest nowy e-book dla rodziców!
„7 kroków do wyboru najlepszej niani dla twojego dziecka. Praktyczny przewodnik dla rodziców”
Chcesz pobrać bezpłatnie pierwszy rozdział i przekonać się ile praktycznych wskazówek i narzędzi możesz zyskać?
Zapisz się do newslettera!

Logowanie

E-mail *
Hasło *

Chcę porozmawiać o szczegółach oferty

Już niebawem uruchomimy wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie Dobrana Niania.
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie strony?
Zapisz się do newslettera!

Resetowanie hasła

Please select form to show

Logowanie