Przejdź do treści

Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?

Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?

Tylko raz od klientów – rodziców szukających niani usłyszałam, że chętniej zatrudnią mężczyznę niż kobietę. Jestem przeciwna wszelkim stereotypom płciowym w zatrudnieniu. Nie ma wątpliwości, że mężczyźni mogą być doskonałymi opiekunami i wychowawcami. W niektórych sytuacjach mężczyzna-niania może nawet lepiej niż kobieta pasować do potrzeb rodziny. Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta?
Oto co może wnieść w opiekę nad dzieckiem mężczyzna – niania.
Aktywne zabawy.

Mężczyźni często są bardziej skłonni angażować się w aktywne formy zabawy i wspierać zainteresowania sportowe. Tym samym wspierają rozwój psychomotoryczny dziecka. Jeśli ważne są dla Ciebie zadbanie o aktywność fizyczną i wsparcie sportowe pasji Twojego dziecka, mężczyzna – niania może być doskonałym wyborem.

Męskie wzorce i równowaga płciowa.

Dzieci potrzebują wzorców obu płci, a obecność mężczyzny w życiu codziennym może być dla nich cennych doświadczeniem. Co jeśli w rodzinie dzieci mają ograniczony kontakt z mężczyznami? Zatrudnienie męskiej niani może tam wprowadzić pozytywną równowagę płciową. W przypadku chłopców, obecność mężczyzny – niani może pomóc w rozwijaniu męskich wzorców zachowań.

Wzorce ról.

Mężczyzna jako niania może być pozytywnym wzorcem ról płciowych dla dzieci. To, że mężczyzna zajmuje się dziećmi, pomaga zwalczać stereotypy oraz uczy dzieci, że prace opiekuńcze nie są zarezerwowane dla kobiet. Dodatkowo otwiera to umysł dziecka pokazując, że ważne jest aby podążać za swoimi pasjami i talentami, które są niezależne od płci.

Rozszerzenie zainteresowań.

Często mężczyźni mają inne zainteresowania niż kobiety. Dzieląc się swoimi zainteresowaniami wprowadzają dzieci w nowe dziedziny, rozwijają nowe umiejętności, poszerzają horyzonty i mogą wpływać na ich przyszłe pasje.

Bezstronność wobec roli rodzicielskich.

Czasem mężczyzna jako niania może być postrzegany jako bardziej neutralny wobec roli rodziców, co może pomóc uniknąć ewentualnych napięć związanych z pojawieniem się dodatkowej osoby istotnej w życiu dziecka lub dzieci.

Wsparcie dla ojca.

Kiedy mężczyzna – niania sprawdzi się lepiej niż kobieta? Jeśli ojciec dziecka jest aktywny w opiece nad dziećmi, mężczyzna jako niania może być dla niego cennym wsparciem. Umożliwi ojcu poprzez swoją obecność bardziej elastyczne podejście do pracy zawodowej i życia rodzinnego.

Ograniczanie się do płci żeńskiej przy wyborze niani może być ogromną stratą dla rodziny. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, są zdolni do troski, opieki, edukacji i angażowania się w rozwój dzieci na wielu poziomach. W niektórych rodzinach mężczyzna ma szansę sprawdzić się nawet lepiej niż kobieta. Najważniejsze jest by rodzice mieli otwarte umysły w wyborze niani, a głównym kryterium wyboru były kompetencje, doświadczenie i wartości kandydata. Ostatecznym celem jest zapewnienie dziecku kochającego i bezpiecznego środowiska, które będzie sprzyjało jego harmonijnemu rozwojowi.

Taka jest filozofia pracy i doboru niani do potrzeb rodziny w agencji Dobrana Niania. Jak prowadzimy badanie indywidualnych potrzeb rodziny, aby NIANIA była idealnie DOBRANA? Sprawdź TUTAJ.

Udostępnij artykuł

Tatiana Matwijów

Tatiana Matwijów

Jestem psychologiem, pasjonatką odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. W ciągu ponad 20 lat pracy w międzynarodowych korporacjach z sukcesem dopasowałam ponad 1000 osób do różnorodnych stanowisk i zespołów. Pozytywne efekty w rekrutacjach osiągam dzięki połączeniu doświadczenia, profesjonalnych narzędzi oraz intuicji.

Już jest nowy e-book dla rodziców!
„7 kroków do wyboru najlepszej niani dla twojego dziecka. Praktyczny przewodnik dla rodziców”
Chcesz pobrać bezpłatnie pierwszy rozdział i przekonać się ile praktycznych wskazówek i narzędzi możesz zyskać?
Zapisz się do newslettera!

Logowanie

E-mail *
Hasło *

Chcę porozmawiać o szczegółach oferty

Już niebawem uruchomimy wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie Dobrana Niania.
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie strony?
Zapisz się do newslettera!

Resetowanie hasła

Please select form to show

Logowanie