Przejdź do treści

Nutka Cafe – podwójnie rodzinne miejsce

Nutka Cafe – podwójnie rodzinne miejsce

Na warszawskiej Woli znajduje Nutka Cafe, miejsce znane na pewno rodzinom mieszkającym w tej dzielnicy. To podwójnie rodzinne miejsce – prowadzone przez rodzinę dla rodzin z dziećmi.

Założycielami jest małżeństwo, które marzyło o miejscu, gdzie dzieci będą mogły rozwijać pasje i talenty, a rodzice znajdą chwilę wytchnienia. Zaczęli od otwarcia w 2010 roku Klub Edukacji Muzycznej. Obecnie Nutka Cafe to bawialnia w stylu Montessori, sala zabaw Minimali, bogata oferta zajęć rozwojowych oraz kawiarnia rodzinna. Dzieci założycieli wspierają rodziców w prowadzeniu tego miejsca duchem i ciałem. Sami prowadzą niektóre zajęcia dla dzieci.

Co znajdziecie w Nutka Cafe?

Minimali – to sala zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Tutaj dzieci mogą się bawić w świat dorosłych w miniaturowych domkach dopasowanych do wzrostu dzieci w wieku od 3 do 9 lat. W domkach znajdują się: szpital, warsztat samochodowy, salon urody, gabinet weterynarza czy posterunek policji. Dzieci mają do dyspozycji kostiumy i przybory pozwalające na pełniejsze wejście w dorosły świat.

Bawialnia z stylu Montessori – to kameralna przestrzeń wyposażona w mądre zabawki i pomoce edukacyjne przygotowana z myślą o dzieciach od 6 miesiąca życia do 3 lat. Jest wydzielona od pozostałej części Nutka Café przeszklonymi drzwiami, dzięki czemu wspólnego czasu dzieci i rodziców nie zakłócają odgłosy z zewnątrz.

Kawiarnia oferuje smaczne i zdrowe jedzenie przygotowywane na miejscu. Miejsce kusi świeżo upieczoną szarlotką oraz blokiem czekoladowym, który ma grono najprawdziwszych fanów. Są też naleśniki w wersji na słodko i na słono. W menu kawiarni są pozycje odpowiednie również dla maluszków, w lokalu są krzesełka do karmienia, a w toalecie przewijak.

Właściciele Nutka Cafe mówią o sobie: „Jesteśmy placówką edukacyjną z zapleczem gastronomicznym, a nie kawiarnią z zajęciami”. Ma to sens ponieważ oboje posiadają wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne, dzięki czemu sami dbają o wysoką jakość zajęć. Część z nich prowadzą samodzielnie.

Zajęcia rozwojowe w Nutka Cafe.

Wybór zajęć jest przeogromny. Oferta jest kierowana dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a niektóre zajęcia są całkowicie bezpłatne! Oczywiście, jak wskazuje nazwa tego miejsca, ich tematyka koncentruje się wokół muzyki 😊 W ofercie oprócz popularnych zajęć dla dzieci, jak Gordonki czy sensoryka, są też wyjątkowe zajęcia: śpiewnik przedszkolaka, warsztaty wokalne, nauka gry na instrumentach, klub miłośników ukulele oraz zajęcia baletowe. Na dzieci czekają też zabawy fabularne (np. w agencję detektywistyczną), warsztaty kreatywne oraz seanse w kinie na poduchach. W Nutka Cafe to podwójnie rodzinne miejsce, w którym wciąż coś się dzieje i to niebanalnie. To jedno z niewielu miejsc w Warszawie, które istnieje od ponad 10 lat i wciąż rozwija swoją ofertę.

Dobrana Niania zdecydowanie poleca to miejsce!

Facebook

Udostępnij artykuł

Tatiana Matwijów

Tatiana Matwijów

Jestem psychologiem, pasjonatką odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. W ciągu ponad 20 lat pracy w międzynarodowych korporacjach z sukcesem dopasowałam ponad 1000 osób do różnorodnych stanowisk i zespołów. Pozytywne efekty w rekrutacjach osiągam dzięki połączeniu doświadczenia, profesjonalnych narzędzi oraz intuicji.

Już jest nowy e-book dla rodziców!
„7 kroków do wyboru najlepszej niani dla twojego dziecka. Praktyczny przewodnik dla rodziców”
Chcesz pobrać bezpłatnie pierwszy rozdział i przekonać się ile praktycznych wskazówek i narzędzi możesz zyskać?
Zapisz się do newslettera!

Logowanie

E-mail *
Hasło *

Chcę porozmawiać o szczegółach oferty

Już niebawem uruchomimy wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie Dobrana Niania.
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie strony?
Zapisz się do newslettera!

Resetowanie hasła

Please select form to show

Logowanie