Przejdź do treści

Sensorysie – przyjazna przestrzeń sensoryczna

Sensorysie – przyjazna przestrzeń sensoryczna

Sensorysie to największa przestrzeń sensoryczna (ponad 800 m²), stworzona z myślą o prawidłowym rozwoju zmysłów i zdolności poznawczych u dzieci. To przestrzenie zaprojektowane przez doświadczonych architektów i ekspertów w dziedzinie zdolności poznawczych.

Sensorysie to piękna i przyjazna przestrzeń sensoryczna, w której znajdziecie labirynt sensoryczny, salę zabaw i warsztaty badawcze. Odbywają się tu także wyjątkowe spektakle teatralno-sensoryczne (chyba w żadnym innym miejscu nie zobaczycie nic tak unikalnego!).

Każda z atrakcji uruchamia inny zmysł: słuch, węch, czucie głębokie, równowagę, wzrok i dotyk. Nie znajdziecie tu świecących i piszczących atrakcji. Dlatego to idealne miejsce dla dzieci, które potrzebują spokoju i wyciszenia w dzisiejszym szybkim i intensywnym świecie. Dobrze czują się tu dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz ze spektrum autyzmu. Nie ma tu zgiełku, muzyki, migających świateł i kolorów, które mogą  przeciążać ultrawrażliwy układ nerwowy. To prawdziwa oaza pełna spokoju, pięknych kolorów, estetycznych rozwiązań. Ale – co może zaskoczy rodziców aktywnych i żywych dzieci – tu żadne dziecko nie narzeka na brak wrażeń!

Co to jest labirynt sensoryczny?

Labirynt Sensoryczny, to sale które zostały poświęcone kolejnym zmysłom. W poszczególnych salach można odkryć jak działa wzrok, słuch, węch, dotyk, czucie głębokie i równowaga. Scenografia i temat każdego interaktywnego spektaklu zmieniają się cyklicznie oraz zawsze są przygotowywane zgodnie z najnowszą wiedzą na temat rozwoju sensorycznego. Ważnym elementem labiryntu jest interaktywna postać Rysia i dlatego towarzyszy on dzieciom przez całą wyprawę. Zwiedzanie labiryntu odbywa się tylko w obecności przewodnika. Spektakle odbywają się w dwóch grupach wiekowych: 2-4 lata i 5-8 lat, aby dopasować formę do zdolności poznawczych , ponieważ wraz z wiekiem zmieniają się zdolności poznawcze.

W Labiryncie Sensorycznym odbywają się także ODCZUWANKI, czyli immersyjne spektakle dla maluszków od 1. miesiąca życia do 2. lat. Przewodnikiem jest wykwalifikowany aktor, a spektakle odbywają się w określonych dniach i godzinach.

Jaka jest sensoryczna sala zabaw?

Sala Zabaw (dla dzieci od 1 miesiąca życia do 8 lat) została zaprojektowana z użyciem nowoczesnych technologii i zachęca do eksploracji świata zmysłów. Na dwóch piętrach znajdziecie zjeżdżalnie, poziome siatki, strefę lasu, jaskinię foczek z kulkami, magnetyczne klocki, tablice manipulacyjne, a także wiele innych atrakcji. Uwaga rodzice – tu zawsze możecie towarzyszyć dzieciom w odkrywaniu tego fascynującego świata.

Zastanawiacie się skąd nazwa Sensorysie? Rysie – to koty o wyostrzonych zmysłach, wyjątkowej sprawności i zwinności, które chętnie eksplorują otaczającą je przyrodę. W dzień ukrywają się w różnych zakamarkach, ale w nocy wyruszają w poszukiwaniu nowych terenów. Dlatego to właśnie rysie są przewodnikami po świecie przyrody w Krainie Sensorysiów, w której zmysły mogą rozwijać się w naturalny sposób.

Sensorysie to bez wątpienia pięknie i mądrze zaprojektowane miejsce, w stonowanych, przyjemnych dla oka barwach. Doskonale utrzymane, czyste i bezpieczne. Zostało wyposażone nie tylko w dużą liczbą ochraniaczy na ścianach, ale także w profesjonalne oczyszczacze powietrza na całej przestrzeni. Do tego profesjonalny zespół, doskonale przygotowany do pracy z dziećmi. Pobyt tutaj to wspaniała stymulacja (bez przebodźcowania) i przeżycie estetyczne.

Dobrana Niania zdecydowanie poleca to miejsce!

www.facebook.com/Sensorysie

Udostępnij artykuł

Tatiana Matwijów

Tatiana Matwijów

Jestem psychologiem, pasjonatką odkrywania i rozwijania ludzkiego potencjału. W ciągu ponad 20 lat pracy w międzynarodowych korporacjach z sukcesem dopasowałam ponad 1000 osób do różnorodnych stanowisk i zespołów. Pozytywne efekty w rekrutacjach osiągam dzięki połączeniu doświadczenia, profesjonalnych narzędzi oraz intuicji.

Już jest nowy e-book dla rodziców!
„7 kroków do wyboru najlepszej niani dla twojego dziecka. Praktyczny przewodnik dla rodziców”
Chcesz pobrać bezpłatnie pierwszy rozdział i przekonać się ile praktycznych wskazówek i narzędzi możesz zyskać?
Zapisz się do newslettera!

Logowanie

E-mail *
Hasło *

Chcę porozmawiać o szczegółach oferty

Już niebawem uruchomimy wszystkie funkcjonalności dostępne na stronie Dobrana Niania.
Chcesz żebyśmy poinformowali Cię o starcie strony?
Zapisz się do newslettera!

Resetowanie hasła

Please select form to show

Logowanie